Психосоціальна підтримка

Психосоціальна підтримка (ПСП) – це один із стратегічних напрямків діяльності Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ), який реалізується з 2014 року. З початком збройного конфлікту в Україні потреба в психосоціальній підтримці населення значно зросла, адже люди зіткнулися із такими кризовими подіями, до яких неможливо бути готовим.

Багато людей втратили рідних, житло, були розлученні з рідними чи вимушені були покинути власні домівки, перебували під обстрілами чи тимчасовою окупацією. Все це має значний вплив на людей, які постраждали, викликаючи у них дистрес, а в подальшому може призвести до проблем із психічним чи фізичним здоров’ям.

З лютого 2022 року через ескалацію збройного конфлікту значно збільшилася кількість категорій людей, що потребує підтримки. Наразі співробітники та волонтери Товариства Червоного Хреста України в різних областях України працюють над наданням підтримки:

Навчання з першої психологічної допомоги (ППД) в Товаристві Червоного Хреста України розпочато з 2019 року. За 3 роки діяльності напрямку було підготовлено більше 50 кваліфікованих інструкторів та тренерів з ППД, які проводять навчання в усіх куточках нашої країни. До 2020 року пройти навчання могли лише волонтери та співробітники ТЧХУ. Та останнім часом виріс попит на навчання серед населення (найбільше серед мешканців Донецької та Луганської областей, що проживали на той час на лінії розмежування), тренінги проводяться для різних категорій населення. Зокрема, для працівників Національної поліції України, ДСНС України, органів місцевого самоврядування. Запит на тренінги з ППД значно зріз з початком ескалації збройного конфлікту в лютому 2022 року. За 2022 рік під час проведення вебінарів, онлайн тренінгів та розповсюдження відео-матеріалів про першу психологічну допомогу було охоплено більше 16 000 людей.